Всі ми звикли, що кожен зал з різною періодичністю проводить змагання зі скелелазіння (фестивалі) для різних категорій учасників: новачки, аматори і професіонали.
Такі скелелазні івенти дають можливість зібратися великим ком’юніті скелелазів в одному місці, полазити цікаві маршрути від запрошених рутсетерів, ну і, звичайно ж, позмагатися один з одним. Адже дивитися на офіційні змагання зі скелелазіння круто, але брати участь в аматорських – не менш цікаво і захоплююче, потрібно ж з чогось починати.

Але як для учасників, так і для скеледромів дуже важливий процес організації таких фестивалів. Адже все має бути на високому рівні, не повинно бути черг на трасах, маршрути повинні бути відповідних категорій для кожної групи скелелазів і звичайно ж формат підрахунку рейтингу зобов’язаний бути простим, зрозумілим і прозорим.

Саме цим критеріям дотримується компанія 12Climb при створенні програмного забезпечення (додаток та аналітика) для проведення скелелазних заходів.

Організатори легко можуть створити і наповнити захід маршрутами, а учасники просто відзначають свої проходження і при цьому рейтинг формується автоматично в реальному часі в онлайні.
Давайте розберемо на прикладі, що і як працює в розділі заходів програми 12Climb.

Найперше – це створення заходу. Компанія 12Climb допомагає організаторам створити Захід в додатку: вказується назва, дата, часові сети для лазіння, категорії учасників і т.д.

Після цього організатори мають права адміністратора в додатку, що дозволяє контролювати і редагувати інформацію про учасників змагань, а саме: підтверджувати участь після реєстрації, змінювати категорію учасника (новачок, аматор, про), переносити учасника в ту чи іншу часову групу. Це все можливо в розділі Рейтинг.

Далі адміністратор може призначити рутсетерів фестивалю – тільки рутсетер може додавати маршрути. Після цього залишається тільки внести траси, зробити розмітку, вказати бали за траси і все. Далі справа за учасниками, які будуть відзначати свої пролази, а ви як організатор будете тільки спостерігати за процесом і насолоджуватися проведенням часу на фестивалі. Також, можна додати посилання на відео з проходження маршруту і перегляд відео буде прямо в додатку.

Що ж бачать учасники і які у них є можливості на заході в додатку 12Climb?

У розділі заходів є 3 вкладки Live, майбутні й минулі. Учасник знаходить потрібні для нього змагання і реєструється. При цьому можна вибрати свою категорію, часову групу для лазіння (незабаром буде і модуль оплати участі в заході). Важливо уточнити, що учасники можуть вносити свої результати у відведений організатором час (зазвичай це час лазіння групи + 30-60 хвилин після закінчення).

Після реєстрації учаснику доступні всі маршрути в розділі Траси. Можна застосовувати всі необхідні фільтри і сортування для зручності. Відзначати проходження можна як свайпом в списку маршрутів, так і перебуваючи в перегляді траси.

Також для зручності знаходження маршрутів можна використовувати QR сканер в додатку, якщо зал розмістив QR мітки біля трас, або використовувати пошук по імені траси.

Після відзначення кожного пролазу всі бали сумуються автоматично. І в розділі Рейтинг ви можете бачити свою позицію на даний момент. Також в рейтингу можна використовувати фільтри по Статі і Категорії учасників.

Організатори заходу також можуть бачити рейтинг і зведені таблиці по всім учасникам і в розділі аналітики 12Climb Analytics. Це дозволяє легко і швидко зробити фінальні протоколи після змагань. При необхідності, є можливість додаткових налаштувань заходу: приховані категорії трас, приховані бали, ТОП N кращих проходжень (наприклад, ТОП 10 – автоматично визначить і просумує бали 10-ти кращих відміток на всіх маршрутах).

Ми рекомендуємо використовувати наш додаток для проведення заходів зі скелелазіння, адже це спрощує роботу організаторам і надає більше можливостей для учасників. Паперові картки це рутина – використовуйте 12Climb.